4.1k views
5 votes
Leonardo had $12 spend on candy. if each candy costs $0.06, how many candies can he buy?

1 Answer

5 votes
she can buy 200. Divide 12/0.06=200
To check your work times 0.06x200 and you get 12
User KennyVB
by
8.4k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.