4.1k views
5 votes
Leonardo had $12 spend on candy. if each candy costs $0.06, how many candies can he buy?

1 Answer

5 votes
she can buy 200. Divide 12/0.06=200
To check your work times 0.06x200 and you get 12
User KennyVB
by
8.4k points