168k views
1 vote
A box of 200 rubber bands costs $1.20. what is the unit price of the rubber bands?

1 Answer

3 votes

Answer:

0.006 cents


Explanation:

divide 1.20 with 200

since a unit price is 1 of something

so 1.20 divided by 200 = 0.006 cents.

0.006 is your answer.

User Dub
by
7.6k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories