159k views
1 vote
A 16 fl oz bottle of juice costs $2.00. Whats the unit cost?


Need answer ASAPP

User Wrahool
by
5.9k points

1 Answer

3 votes

$2/16 oz

=$.125 per oz


User Brigante
by
5.6k points