86.6k views
22 votes
Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, if necessary.

$2.99 for 13 Ib

The unit rate is $. /Ib

User JohnWowUs
by
8.3k points

1 Answer

9 votes

Answer:

The answer to the question provided is $0.23/1lb

User GManNickG
by
7.9k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories