menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, if necessary. $2.99 for 13 Ib The unit rate is $. /Ib
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, if necessary. $2.99 for 13 Ib The unit rate is $. /Ib
asked
Jan 13, 2022
86.6k
views
22
votes
Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, if necessary.
$2.99 for 13 Ib
The unit rate is $. /Ib
Mathematics
high-school
JohnWowUs
asked
by
JohnWowUs
8.3k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
9
votes
Answer:
The answer to the question provided is
$
0.23
/
1lb
GManNickG
answered
Jan 17, 2022
by
GManNickG
7.9k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org