Step-by-step explanation:
In order to find out which place is the better buy, you have to find out how much each apple costs.
To find this out you can simply divide 1.08 by 3 to find out how much each apple costs, assuming each apple costs the same amount.

So, each apple at the Quick Market costs 36 cents.
Now you have to find out the costs of the apples at Stop and Save, using the same steps as before.

Now you just compare the two, and see which one costs less. In this case, apples at Stop and Save is the better buy.
ANSWER: Stop and Save