Answer: 15
Explanation:
Let x = the number of players the team can bring to the tournament.
Given: Soccer team raised $2158 for tournament.
Bus rent = $1130.50 and budget per player for meals = $68.50
Total cost of tournament = Bus rent + (budget per player for meals) ( number of players the team)

Hence, the number of players the team can bring to the tournament = 15