Wendy paid 6.29*3.74 for swiss cheese and 6.29*1.34 for provolone cheese.
So the total cost is:
6.29*3.74+6.29*1.34 = 6.29(3.74+1.34)=6.29*5.08
So the answer to this question is b: 6.29*3.74+1.34
9.5m questions
12.2m answers