Answer:
The difference in unit price is $.33, with the 3-pack being more expensive.
Explanation:
In order to find the unit price, you must divide the total price by the number of rolls in a pack.
$6/3 = $2 a pack
$10/6 = $1.67 a pack
Now to find the difference, we must subtract them from each other.
$2 - $1.67 = $.33