41.0k views
1 vote
Four oranges cost $3.00. How much will 1 orange cost?

1 Answer

4 votes

One orange would cost 75 cents. Just divide 3.00 by 4.


Hope this helps!

User Andronicus
by
8.0k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories