menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Carrie I find out candy for a high school fundraiser. She bad 1000 candy bars for $350. What is the unit cost for candy bar
asked
Feb 22, 2019
199k
views
5
votes
Carrie I find out candy for a high school fundraiser. She bad 1000 candy bars for $350. What is the unit cost for candy bar
Mathematics
high-school
Riffnl
asked
by
Riffnl
8.7k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
5
votes
Answer:1 for 3 dollar
Explanation:
Aruns
answered
Feb 28, 2019
by
Aruns
8.7k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
May 13, 2017
221k
views
Carrie is buying bulk candy for a high school fundraiser. She buys 1000 candy bars for $350. What is the unit cost per candy bar? a. $.30 b. $.35 c. $.45 d. $1.35
Lanesha
asked
May 13, 2017
by
Lanesha
7.6k
points
Mathematics
high-school
2
answers
5
votes
221k
views
asked
Nov 1, 2016
60.5k
views
Carrie is buying bulk candy for a high school fundraiser. She buys 1000 candy bars for $350. What is the unit cost per candy bar? A) $.30 B) $.35 C) $.45 D) $1.35
Zummon
asked
Nov 1, 2016
by
Zummon
8.0k
points
Mathematics
middle-school
1
answer
2
votes
60.5k
views
asked
May 7, 2017
86.6k
views
Carrie is buying bulk candy for a high school fundraiser. She buys 1000 candy bars for $350. What is the unit cost per candy bar? A. $.30 B). $.35 C). $.45 D). $1.35
Vigilancer
asked
May 7, 2017
by
Vigilancer
8.2k
points
Mathematics
middle-school
1
answer
3
votes
86.6k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org