199k views
5 votes
Carrie I find out candy for a high school fundraiser. She bad 1000 candy bars for $350. What is the unit cost for candy bar

User Riffnl
by
8.7k points

1 Answer

5 votes

Answer:1 for 3 dollar


Explanation:


User Aruns
by
8.7k points