Answer: I can cofirm that it is C.
Step-by-step explanation:
Sample-C is the hydrogen.
Data Given:
Volume = 5 cm³
Mass of Sample-C = 0.00045 g
Reference Density = 0.00009 g/cm³
Formula Used;
Density = Mass / Volume
Density = 0.00045 g / 5 cm³
Density = 0.00009 g/cm³
7.8m questions
10.5m answers