menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
A case of 3 items costs $4.11 at Costco. what is the price of each item?
asked
Dec 4, 2019
141k
views
4
votes
A case of 3 items costs $4.11 at Costco. what is the price of each item?
Mathematics
high-school
Fatih Arslan
asked
by
Fatih Arslan
7.3k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
4
votes
Each item costs $1.37 hope this helps!!
Bufferz
answered
Dec 5, 2019
by
Bufferz
7.4k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
5
votes
The price of each item is $1.37.
Insignificant Person
answered
Dec 10, 2019
by
Insignificant Person
7.6k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
8.6m
questions
11.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org