Answer:
$32,526.67
Explanation:
Let the Principle be P
amount here A= $50,000
time n= 10 years n= 10*365=3650 days
rate of interest= 4.3% compounded daily= 4.3/365
let us use compound interest formula to calculate the principle

putting all the values we get
on solving we get P= $32,526.67
therefore he need to deposit $32,526.67