menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Adriana bought 20 dogs and each dog price was $8:89 each how much she spent?
asked
Mar 13, 2019
22.3k
views
5
votes
Adriana bought 20 dogs and each dog price was $8:89 each how much she spent?
Mathematics
high-school
AGM Raja
asked
by
AGM Raja
5.5k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
4
votes
20 ×8.89 =177.80 total spent on 20 dogs
Kyle Trauberman
answered
Mar 17, 2019
by
Kyle Trauberman
5.7k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
6.0m
questions
7.9m
answers
Other Questions
Aliyah has $24 to spend on seven pencils. After buying them she had $10. How much did each pencil cost?
Ten gallons of paint were poured into two containers of different sizes. Use one variable to express the amount poured into each container
Use the normal model n(11371137,9696) for the weights of steers. a) what weight represents the 3737thth percentile? b) what weight represents the 9999thth percentile? c) what's the iqr of the weights
Evaluate a + b when a = –16.2 and b = –11.4 A. –27.6 B. –4.8 C. 4.8 D. 27.6
What is the value of x? (-4) - x = 5
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org