34.4k views
0 votes
A 6-pound bag of birdseeds cost $4.92. What is the unit price?

User Prattski
by
7.3k points

1 Answer

4 votes
I think you would have to multiply $4.92 and 6... if so the answer would be $29.52 for the unit price.
User Fvrghl
by
7.5k points