menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Find the unit price of a 4-pack of mixed fruit sells for $3.75
asked
May 24, 2022
80.5k
views
6
votes
Find the unit price of a 4-pack of mixed fruit sells for $3.75
Mathematics
college
Fiskra
asked
by
Fiskra
5.0k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
13
votes
The sodas would be about 94 cents each
Tasontag
answered
May 26, 2022
by
Tasontag
6.5k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
10
votes
15 $ is the answer
3.75 x
4. = 15$
Profpatsch
answered
May 30, 2022
by
Profpatsch
6.2k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
6.5m
questions
8.6m
answers
Other Questions
What is the least common denominator of the four fractions 20 7/10 20 3/4 18 9/10 20 18/25
What is 0.12 expressed as a fraction in simplest form
Solve using square root or factoring method plz help!!!!.....must click on pic to see the whole problem
What is the initial value and what does it represent? $4, the cost per item $4, the cost of the catalog $6, the cost per item $6, the cost of the catalog?
What is distributive property ?
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org