menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
12 pencils cost $12.76. what is the cost per pencil
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
12 pencils cost $12.76. what is the cost per pencil
asked
Mar 14, 2019
136k
views
0
votes
12 pencils cost $12.76. what is the cost per pencil
Mathematics
middle-school
Vall
asked
by
Vall
7.9k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
2
votes
1.063333? Makes no sense
Gnanesh
answered
Mar 15, 2019
by
Gnanesh
8.0k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
3
votes
12.76 divide 12= 1.06
Immanuel Kirubaharan
answered
Mar 21, 2019
by
Immanuel Kirubaharan
8.6k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org