10.1k views
5 votes
At a fruit stand, 4 limes cost 80 cents. Which equation can be used to find the cost, y, in cents for x number of lines

1 Answer

5 votes
Y=20x is the answer
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories