menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
A Michigan orchard made 14,885 LB of taffy apples with approximately one LB of taffy mixture for each 74.3 pounds of apples to the nearest 10th of a pound how many pounds of app…
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
A Michigan orchard made 14,885 LB of taffy apples with approximately one LB of taffy mixture for each 74.3 pounds of apples to the nearest 10th of a pound how many pounds of app…
asked
Dec 26, 2019
199k
views
4
votes
A Michigan orchard made 14,885 LB of taffy apples with approximately one LB of taffy mixture for each 74.3 pounds of apples to the nearest 10th of a pound how many pounds of apples and how many pounds of taffy were used
Mathematics
middle-school
Faustino
asked
by
Faustino
8.6k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
3
votes
14,885× 74.3 =39,8155 tjat is the answer
Cyril CHAPON
answered
Jan 1, 2020
by
Cyril CHAPON
7.7k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Jun 27, 2022
108k
views
A Michigan Orchard made 10,223 lb of taffy apples with approximately 1 lb Of tapis mixture for each 69.6 pounds of apples. To the nearest 10th of a pound how many pounds of apples and how many pounds of
Mohith Km
asked
Jun 27, 2022
by
Mohith Km
8.2k
points
Mathematics
high-school
1
answer
19
votes
108k
views
asked
Jul 14, 2024
76.1k
views
Alex and Finn visited a candy shop. Alex spent $27.90, while Finn spent $31.95. This table shows what they purchased. Fudge (lb.) Taffy (lb.) Alex 3 4 Finn 5.5 2 Select the system of equations that represents
Jesse Gallagher
asked
Jul 14, 2024
by
Jesse Gallagher
8.4k
points
Mathematics
high-school
1
answer
4
votes
76.1k
views
asked
Jul 22, 2022
233k
views
A 4lb. bag of salt water taffy from the beach costs $15.12. What is the unit rate? A.$15.12/lb B.$3.78/lb C.$3.79/lb D.$3.77/lb
Christian Stewart
asked
Jul 22, 2022
by
Christian Stewart
8.8k
points
Mathematics
college
1
answer
3
votes
233k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org