menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
$99 for 12 CDs unit rate
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
$99 for 12 CDs unit rate
asked
Aug 7, 2019
60.9k
views
2
votes
$99 for 12 CDs unit rate
Mathematics
middle-school
Seikichi
asked
by
Seikichi
8.4k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
4
votes
You would devide $99 by 12 and the answer would be $8.25.
Matia
answered
Aug 7, 2019
by
Matia
7.9k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
0
votes
For every cd it cost 8.25
Marco Pietro Cirillo
answered
Aug 11, 2019
by
Marco Pietro Cirillo
8.3k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Jan 12, 2020
108k
views
GUCTION You had a credit card balance of $186, then you purchased books for $174, CDs for $35, and a pair of shoes for $99 with the credit card. You then made a payment to the credit card company of $406.
Maryisdead
asked
Jan 12, 2020
by
Maryisdead
8.0k
points
Mathematics
middle-school
2
answers
4
votes
108k
views
asked
Jul 6, 2020
40.3k
views
You had a credit card balance of $186, then you purchased books for $174. CDs for $35, and a pair of shoes for $99 with the credit card. You then made a payment to the credit card company of $406. Find
Carlana
asked
Jul 6, 2020
by
Carlana
8.0k
points
Mathematics
middle-school
2
answers
2
votes
40.3k
views
asked
Oct 23, 2022
84.2k
views
Christine went shopping and bought each of her six nephews a gift, either a video costing $14.95 for a CD costing $16.88. She spent $99.35 on the gifts. How many videos and how many CDs did she buy?
Rolodophone
asked
Oct 23, 2022
by
Rolodophone
7.5k
points
Mathematics
college
1
answer
5
votes
84.2k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org