71.7k views
4 votes
Plz be quick because I have to go to sleep later but I’m not done yet with my hw so be QUICK Can I get some help with this

Plz be quick because I have to go to sleep later but I’m not done yet with my hw so-example-1

1 Answer

4 votes
Hmmmm the first one is correct and the second one would be 10 to the power of 4 for the 3rd one it is, Dany buys 7 boxes of crayons and each crayon box costs $3. How much will he pay? The other sentence is each pizza box costs $3 and jack orders 7 pizza boxes how much will he pay for each pizza box? For the fourth answer is, solution A I think hope this helps :)
User Lenka Weiss
by
5.2k points