231k views
5 votes
A package of crackers weighing 8.2 Oz cost $2.87 what is the cost per ounce of the crackers

User Muruga
by
8.1k points

1 Answer

4 votes
All you have to do is divide.

When you divide you get $0.35
User Underpickled
by
7.7k points

Related questions

2 answers
3 votes
71.8k views