Answer: 0.16 onces
Step-by-step explanation: divide the price of certain number of units of an item by the number of units to find the unit price of that item.
EX: To find the unit price of 12 ounces of soup that costs $2.40, divide $2.40 by 12 ounces, to get unit price of soup as $0.20 per ounce.