menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
A notebook is $3 more expensive than a pen. three notebook and four pens cost $44. How much does one notebook cost? How much does one pen cost?
asked
Dec 2, 2022
5.6k
views
19
votes
A notebook is $3 more expensive than a
pen.
three notebook and four pens cost $44.
How much does one notebook cost?
How much does one pen cost?
Mathematics
high-school
Dovid
asked
by
Dovid
5.1k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
8
votes
Explanation:
4 for a pen
7 for 1 note book
Denis Rosca
answered
Dec 6, 2022
by
Denis Rosca
5.7k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.6m
questions
7.3m
answers
Other Questions
What is the value of x? (-4) - x = 5
Can someone help me with 5??? ASAP?
1/7 + 3/14 equivalent fractions
185g in the ratio 2:3
(3x1,000,000)+(3x100,000)+(2x100) what is this number written in standard form?
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org