To solve this problem, we must find the unit price, which means we must find the cost for one day at the water park. To do this, we must divide the total number of dollars spent ($912) by the number of days spent at the water park (6) to find the amount of dollars per day.
912/6 = 152
Therefore, your answer is $152/day.
Hope this helps!