88.5k views
12 votes
The cost for fudge at Candy Lane is represented by the table. The graph shows the cost of a similar fudge that Best Fudge Shop sells.

Which is the difference in cost when purchasing 5 pounds of fudge at each store? ​

User Kasta
by
4.6k points

1 Answer

14 votes

Answer:

$16 Dollars

Explanation: