48.7k views
24 votes
A 6-pack of key chains costs $5.20. What is the unit price?

O $0.87
O $1.43
O $7.00
O $1.60

1 Answer

7 votes

divide 5.20 by 6 and you will get 0.87

User Robinkc
by
5.7k points