210k views
0 votes
A 16 oz bottle of water costs $1.44. What is the cost per ounce?

2 Answers

2 votes

Answer:la

respuesta es 0.06

Step-by-step explanatio:

ya que al dividir 16 por 1.44 el resultado va a ser 0.06

User ChickenFeet
by
7.6k points
2 votes

the bottle of waters costs 0.09 cents per ounce.

User Wong Jia Hau
by
7.9k points

No related questions found