menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Based on the table, what is the unit rate for one gallon of gasoline? Gasoline Number of gallons Price 2 $6.60 3 $9.90 4 $13.20 $3.30 $4.60 $5.60 $6.50
asked
Mar 3, 2022
13.3k
views
7
votes
Based on the table, what is the unit rate for one gallon of gasoline?
Gasoline
Number of gallons
Price
2
$6.60
3
$9.90
4
$13.20
$3.30
$4.60
$5.60
$6.50
Mathematics
high-school
Kquinn
asked
by
Kquinn
6.7k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
2
votes
Answer:
A
Explanation:
Matthew Steeples
answered
Mar 4, 2022
by
Matthew Steeples
6.8k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
7
votes
Answer: 3:30 per gallon
Explanation:
Adriano Resende
answered
Mar 8, 2022
by
Adriano Resende
7.8k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
8.2m
questions
10.9m
answers
Other Questions
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org