70.9k views
3 votes
A 4-pint carton of sour cream costs $7.24. What is the price per quart if there are 2 pints in a quart?

1 Answer

4 votes
the price if there are 2 pints in a quart is $3.62.
User Jubal
by
8.2k points

No related questions found