Answer:
First, find the unit price of the jelly. The unit cost of jelly is $0.08 per ounce. Next, find the total price of 2,400 oz by multiplying the unit price by the quantity. The total price is $192.
THIS IS THE SMAPLE RESPONSE
9.4m questions
12.2m answers