172k views
2 votes
Maria had $22 to spend on five pencils. After buying them she had $12.

How much did each pencil cost

User Sam Samson
by
8.1k points

1 Answer

4 votes

Answer:

$2

Explanation:

did it in my head........

User Jlpp
by
8.5k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories