22.5k views
3 votes
At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

User Darkcylde
by
6.1k points

1 Answer

6 votes
The answer would be $42.84

Because $3.57 · 12 = $42.84
User Ryan Hoegg
by
6.5k points