47.1k views
24 votes
A package of 5 pairs of insulated socks costs ​$39.45. What is the unit price of the pairs of socks​?

User Illy
by
6.1k points

2 Answers

7 votes

Answer:

the answer is 7.89

Explanation:

39.45/5

7.89

User Dikesh
by
5.9k points
4 votes

Answer:

7.89

Explanation:

User Alex Lord Mordor
by
5.8k points