menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Eggs cost$5.40 per dozen what amount will 25 eggs cost
asked
Jul 23, 2022
58.6k
views
0
votes
Eggs cost$5.40 per dozen what amount will 25 eggs cost
Mathematics
high-school
Gwenzek
asked
by
Gwenzek
7.6k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
9
votes
Answer:
It will cost $11.25
Explanation:
25 eggs cost=0.45*25=$11.25
Max Markov
answered
Jul 29, 2022
by
Max Markov
7.9k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Feb 23, 2019
10.4k
views
If carpet cost$5 per square yard, what would it cost to carpet a room that is 5 yards wide and 22 yards long?
Kirsy
asked
Feb 23, 2019
by
Kirsy
8.7k
points
Mathematics
high-school
1
answer
0
votes
10.4k
views
asked
Mar 6, 2021
62.9k
views
A half of a pound of fudge cost$5.72,what is the unit rate per pound
Milkplus
asked
Mar 6, 2021
by
Milkplus
8.3k
points
Mathematics
college
2
answers
5
votes
62.9k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org