74.7k views
3 votes
A bunch of 6 bananas cost $3.54. What is the unit rate?

1 Answer

2 votes
Hello.

To find the unit rate you would have to divide 6 by 3.54

So the unit rate is 1.69

Have a nice day
User Marcel Zebrowski
by
8.2k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.