Carmen needs to buy some pencils. Brand A has a pack of 28 pencils for $ 5.29 . Brand B has a pack of 48 pencils for $ 8.47 . Find the unit price for each brand. Then state which brand is the better buy based on the unit price. Round your answers to the nearest cent.