162k views
3 votes
$220 for the 12ft of rope.How much is gor 1 feet?Find the unit rate.Round to the nearest hundredth if necessary

User Dave Black
by
6.4k points

1 Answer

2 votes
220 / 12 = 18 1/3 or 18.33
User Syamesh K
by
7.3k points