94.4k views
4 votes
Sara bought a 16-ounce jar of strawberry jam for $3.20 what is the unit price?

1 Answer

3 votes
$3.20 divided by 16oz = unit price of 20 cents per unit or per ounce
User Guimareshh
by
8.8k points

Related questions