menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Find the unit price for each size of jif creamy peanut butter and determine which size is the better buy
asked
Oct 1, 2019
12.4k
views
1
vote
Find the unit price for each size of jif creamy peanut butter and determine which size is the better buy
Mathematics
middle-school
Gijo Varghese
asked
by
Gijo Varghese
8.4k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
1
vote
Is there more information to this question? Or are you supposed to do look up prices online
Mui
answered
Oct 5, 2019
by
Mui
8.5k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Apr 18, 2020
141k
views
Find the unit price for each size of Jif creamy peanut butter and determine which size is the better buy? Size Price 18 oz $3.28 22 oz $3.99 28 oz $4.89
Dalbergia
asked
Apr 18, 2020
by
Dalbergia
8.0k
points
Mathematics
middle-school
1
answer
2
votes
141k
views
asked
Oct 25, 2023
136k
views
When you go to CTown, there are two choices of Jif creamy peanut butter. Which one would you choose? Explain your reasoning.
Ybakos
asked
Oct 25, 2023
by
Ybakos
8.4k
points
Mathematics
college
1
answer
1
vote
136k
views
asked
Dec 21, 2024
176k
views
Proctor & Gamble has sold off a number of lesser or declining brands such as Oxydol detergent and Jif peanut butter. In these examples, management decided to ________ the products. A) further test B) maintain
Terrill
asked
Dec 21, 2024
by
Terrill
8.7k
points
Business
high-school
1
answer
5
votes
176k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org