28.4k views
5 votes
Jason buys 2 baseball bats for $300 dollars ; what is the unit rate per bat?

1 Answer

6 votes
300/2= 150..

the unit rate per bat is $150.
User Gaurav Thakur
by
7.2k points

Related questions

2 answers
2 votes
188k views
1 answer
4 votes
53.4k views
1 answer
2 votes
222k views