190k views
11 votes
A store sells 12 cans of soup for $7.50 How much would it cost to purchase 6 cans of soup?
​ ​

User Sekena
by
8.4k points

1 Answer

11 votes

Answer:

3.75

Explanation:

3.75 x 2 is 7.5 or 7.50

User Bliss
by
8.0k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories