13) Divide the price by the number of rolls to find the price of one roll.
136.44 / 36 = 3.79
One roll is $3.79
14) Divide 49.44 by the amount of runners, 4, to get their average time.
49.44 / 4 = 12.36
The average time of each runner is 12.36 seconds.