Answer:
No fixed cost per unit
Step-by-step explanation:
when 12000 units is produced the cost per unit is $10
therefore total cost = 12000 * $10 = $120000
when 40000 units are produced the cost per unit is $3
therefore total cost = 40000 * $3 = $120000
when 0 units are produced the fixed cost per unit is $ x
therefore total cost = 0 * x = $120000
x = $120000 / 0 = No fixed cost