235k views
4 votes
What is the unit rate $4.80 for 4 markers?

User Gilbou
by
6.4k points

2 Answers

5 votes
I believe the answer is 1.20
User Cristy
by
8.0k points
3 votes
It is 1.20 a marker. 4.80 divided by 4 equals 1.20
User Sdouble
by
7.0k points