235k views
4 votes
What is the unit rate $4.80 for 4 markers?

User Gilbou
by
7.4k points

2 Answers

5 votes
I believe the answer is 1.20
User Cristy
by
8.4k points
3 votes
It is 1.20 a marker. 4.80 divided by 4 equals 1.20
User Sdouble
by
7.8k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories