menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
What is the unit rate $4.80 for 4 markers?
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
What is the unit rate $4.80 for 4 markers?
asked
Jan 25, 2019
235k
views
4
votes
What is the unit rate $4.80 for 4 markers?
Mathematics
middle-school
Gilbou
asked
by
Gilbou
7.4k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
5
votes
I believe the answer is 1.20
Cristy
answered
Jan 27, 2019
by
Cristy
8.4k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
3
votes
It is 1.20 a marker. 4.80 divided by 4 equals 1.20
Sdouble
answered
Jan 31, 2019
by
Sdouble
7.8k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org