219k views
5 votes
Divide the Unit Rate $51 in 6 Hours ?

User Picolino
by
7.5k points

1 Answer

4 votes
Hello.

To find the unit rate, we need to divide 6 by 51.

51/6 = 8.50

Kevin earns $8.50 per hour

Have a nice day
User Mermoz
by
8.2k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.