116k views
5 votes
I need help with number 3 plzzz helpppppppppppppp

I need help with number 3 plzzz helpppppppppppppp-example-1
User Alen Alex
by
8.4k points

1 Answer

4 votes
2.78 ÷ 2 = 1.39
11.49 ÷ 10 = 1.149 (rounded to 1.50)

2 - pack of pencils for 2.78 is cheaper because 1 pack costs $1.39.
User Janak Kanani
by
8.8k points

Related questions

asked Nov 1, 2022 107k views
Dcool asked Nov 1, 2022
by Dcool
7.5k points
1 answer
3 votes
107k views
asked Jul 18, 2022 117k views
IRoygbiv asked Jul 18, 2022
by IRoygbiv
8.2k points
1 answer
1 vote
117k views
asked Jan 9, 2022 59.6k views
Techvineet asked Jan 9, 2022
by Techvineet
8.0k points
2 answers
18 votes
59.6k views
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories