Answer:
Explanation:
20-pack of Dr. Pepper cost $5.50 . As per this deal
Cost of one pack = 5.5/20 = $ 0.275
a 6-pack cost $1.50.As per this deal
Cost of one pack = 1.50/6 = $ 0.25
A 6-pack cost $1.50 is the better deal.
6.5m questions
8.7m answers