Answer:
A) can cover all its costs, ⇒ C) and will have a profit per unit of $18.
Step-by-step explanation:
The company sells its products at $49 per unit, and each unit's total cost is $31 (= $26 variable costs + $5 fixed costs), therefore the company is covering all its costs and making an $18 profit (= $49 - $31) for each unit is sells.