63.2k views
3 votes
Find each unit rate. Round to the nearest hundredth if necessary.

a. $300 for 6 hours
b. 220 miles on 8 gallons


User CurtJRees
by
5.7k points

1 Answer

4 votes

Answer:

A. 50 B. 27.5

Explanation:

User Peter Ivan
by
5.6k points